Apakah Bahan Standard untuk Rel 54E1?
The54E1 Rel(sejarahnya dikenali sebagai UIC54) ialah salah satu profil landasan kereta api yang paling banyak digunakan di dunia. Sama ada anda sedang membina laluan penumpang arus perdana atau rangkaian-kangkut barang berat, memilih gred keluli yang betul adalah penting untuk keselamatan trek, jangka hayat dan kos penyelenggaraan.
1. Gred Keluli Biasa di bawah Piawaian Eropah (EN 13674-1)
Menurut piawaian Eropah EN 13674-1, bahan untuk rel 54E1 terutamanya dikelaskan oleh kekerasan dan kekuatan tegangan. Dua gred yang paling dominan ialah:
Gred R260: Piawaian Industri (Tidak-Dirawat Haba)
- Ciri-ciri: R260 ialah keluli karbon "sebagai-gelek"-mangan. Ia memerlukan kekerasan minimum260 HBWdan kekuatan tegangan minimum880 MPa.
- Aplikasi: Ini adalah bahan yang paling biasa untuk rel 54E1 di seluruh dunia. Ia digunakan secara meluas untuk laluan kereta api arus perdana,-trafik kargo penumpang bercampur dan landasan lurus atau-lengkung jejari yang besar.
Gred R350HT: Pilihan-Kewajipan Berat (Dirawat Haba)
- Ciri-ciri: "HT" bermaksud Heat Treated. Melalui proses pelindapkejutan dalam talian, kekerasan minimumnya mencapai 350 HBW, dengan kekuatan tegangan minimum 1175 MPa.
- Aplikasi: R350HT menawarkan rintangan haus dan keletihan yang luar biasa. Ia direka khusus untuk-kereta api angkut berat,-garisan kepadatan lalu lintas tinggi dan selekoh tajam di mana haus sisi menjadi kebimbangan utama.

| Gred Keluli | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Kekuatan Tegangan (MPa) | Pemanjangan (%) | Kekerasan (HBW) |
| R260 | 0.62–0.80 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | $\\le$ 0.15 | - | Kurang daripada atau sama dengan 0.025 | Kurang daripada atau sama dengan 0.025 | Lebih besar daripada atau sama dengan 880 | Lebih besar daripada atau sama dengan 10 | 260–300 |
| R350HT | 0.72–0.82 | 0.15–0.58 | 0.70–1.20 | $\\le$ 0.15 | - | Kurang daripada atau sama dengan 0.020 | Kurang daripada atau sama dengan 0.020 | Lebih besar daripada atau sama dengan 1175 | Lebih besar daripada atau sama dengan 9 | 350–390 |
2. Piawaian Cina Setara (GB/T 2585)
Bersamaan dengan EN R260: U71Mn
U71Mn ialah keluli rel-karbon tinggi, mikro-mangan klasik di China. Kekuatan tegangannya (Lebih daripada atau sama dengan 880 MPa) dan kekerasan (260~300 HBW) sangat sepadan dengan piawaian R260 Eropah.
(Nota: U75V, yang mengandungi vanadium, adalah lebih keras sedikit dan juga kerap digunakan sebagai alternatif premium untuk keperluan tidak -haba-yang tidak dirawat).
Bersamaan dengan EN R350HT: U71MnQ atau U75VQ
Akhiran "Q" bermaksud Dipadamkan (dirawat-panas). Apabila U71Mn atau U75V menjalani rawatan haba, kekerasannya mencapai 320~380 HBW, dengan kekuatan tegangan Lebih besar daripada atau sama dengan 1180 MPa.
Gred ini adalah pengganti yang sesuai dari segi struktur dan kimia untuk R350HT Eropah dalam-aplikasi tugas berat.

| Gred Keluli | C(%) | Si | Mn | Cr | V | P | S | Kekuatan Tegangan (MPa) |
| U71Mn | 0.65–0.76 | 0.15–0.58 | 0.70–1.40 | - | - | Kurang daripada atau sama dengan 0.035 | Kurang daripada atau sama dengan 0.030 | Lebih besar daripada atau sama dengan 880 |
| U71MnQ | 0.65–0.76 | 0.15–0.58 | 0.70–1.40 | - | - | Kurang daripada atau sama dengan 0.030 | Kurang daripada atau sama dengan 0.025 | Lebih besar daripada atau sama dengan 880 |
| U75VQ | 0.71–0.80 | 0.50–0.80 | 0.75–1.05 | - | 0.04–0.12 | Kurang daripada atau sama dengan 0.030 | Kurang daripada atau sama dengan 0.025 | Lebih besar daripada atau sama dengan 980 |
EN lwn. GB Material Cross-Jadual
| Profil Rel | EN Standard (EN 13674-1) | Negeri Pengeluaran | Gred GB Setara (China) | Spesifikasi Utama (Kekuatan Tegangan / Kekerasan) |
| 54E1 | R260 | Semasa-digulung | U71Mn / U75V | Rm Lebih besar daripada atau sama dengan 880 MPa HBW Lebih besar daripada atau sama dengan 260 |
| 54E1 | R350HT | Haba-Dirawat (Dipadamkan) | U71MnQ / U75VQ | Rm Lebih besar daripada atau sama dengan 1175 MPa HBW Lebih besar daripada atau sama dengan 350 |
Bagaimana untuk memilih bahan yang sesuai untuk rel uic54?
Memilih bahan yang sesuai untuk rel UIC 54 (54E1) melibatkan pemadanan gred keluli dan rawatan haba kepada permintaan operasi tertentu-seperti beban gandar, kelajuan trafik dan jejari lengkung-untuk mengimbangi ketahanan dengan kos kitaran hayat-. Bahan yang paling biasa ialah-keluli karbon berkekuatan tinggi, dengan gred yang ditetapkan oleh kekerasan permukaan (HBW) mengikut piawaian seperti EN 13674-1.

| kategori | Pemilihan / Gred | Aplikasi & Faedah Utama |
| Permintaan Operasi | R260(Standard) | Terbaik untuk trek lurus dan trafik rendah-hingga-sederhana; kos-efektif. |
| R320Cr(Aloi Kromium) | Kekerasan yang lebih tinggi untuk lengkung sederhana; meningkatkan kekuatan keletihan. | |
| R350HT(Kepala-Dirawat) | 350-390 HBW; sesuai untuk-haul berat, selekoh tajam dan-garisan berkelajuan tinggi. | |
| R400HT(Perf-Tinggi) | Rintangan haus maksimum untuk persekitaran yang sangat keras. | |
| alam sekitar | Iklim Sejuk | Gunakan gred HT untuk memastikan keliatan dan mengelakkan keretakan rapuh. |
| Kawasan Menghakis | Memerlukan keluli berkualiti tinggi-dengan rintangan pengoksidaan atau penyelenggaraan khusus. | |
| Keperluan Teknikal | -Kelajuan Tinggi / Perindustrian | R350HTataugred 1100lebih disukai untuk kestabilan dan beban menegak/sisi yang berat. |
| Kebolehkimpalan | Bahan mesti menyokong kilat-kimpalan punggung atau aluminotermik untuk licin-trek tunggangan. | |
| Kos Kitaran-Hayat | Nilai jangka-panjang | R350HTadalah lebih kos-berkesan dalam-kawasan lalu lintas tinggi dengan melanjutkan kitaran penggantian. |
| Pematuhan | Piawaian | Mesti patuhiEN 13674-1danUIC 860untuk keselamatan dan kualiti. |
Ditubuhkan pada 2008,KERETAPI GNEEialah pengeluar dan pembekal komponen kereta api global terkemuka, yang mengkhusus dalam-kualiti tinggirel ikan plat(bar bersama/splice bar) dengan kapasiti pengeluaran yang kukuh dan keupayaan perkhidmatan global.
Portfolio plat ikan rel kami adalah komprehensif dan mematuhi piawaian antarabangsa termasuk UIC, AREMA, BS, DIN dan GB, meliputi sistem rel ringan (8kg-30kg), rel berat (38kg-75kg) dan rel kren (QU70-QU120). Kami menawarkan pelbagai jenis seperti palang sambungan bertebat, plat ikan yang membonjol dan sambungan rel berkompromi, dengan spesifikasi yang tepat (4-lubang/6-lubang, 24-inci/36-inci), memastikan prestasi mekanikal yang cemerlang. Kami menyokong kawalan kualiti yang ketat yang disokong oleh pensijilan pusat audit dan audit bahagian ketiga ISO 9001:2015 dan bahagian ketiga di SGS. BV. Perkhidmatan sehenti kami termasuk penyesuaian, pengeluaran, pembungkusan dan sokongan selepas jualan, disesuaikan dengan keperluan projek pelanggan.

